קטיף פירות מעץ ציבורי- שאלה רק למי שבאמת יודע. בבניין לידי ישנו עץ הדר שלא קוטפים ממנו, האם מותר לי לקטוף ממנו? האם יש בכך משהו לא חוקי, כגון חדירה לשטח פרטי? הרי הבניין הוא העל דירות רבות ולא מגודר ונעול. תודה מראש.

כל ענף והפרות שעליו הבולט מעבר לגבולות השטר השייך לביניין הסמוך, שייך לכלל ומותר לקטוף ללא בקשת רשות. אבל מה יותר פשוט לגשת לועד הבית שאחראי לתחזוקת הגינה והעץ ולבקש רשות לקטוף ממנו. X

אין לך רשות להיכנס לשטח הרכוש המשותף של בניין כדי לקחת משם כל דבר ששייך לשכנים. אמנם זה לא שייך לאף דייר באופן פרטי אך זה נכנס במסגרת הרכוש המשותף השייך לכל דיירי הבניין.דבר נוסף, כאשר קוטפים פירות מעץ, יש להפריש מהפירות תרומות ומעשרות, אחרת זה בניגוד להלכה ונחשב לעבירה. X

על פי סעיף 50 לחוק המקרקעין - הנך רשאית לאסוף פירות שנשרו לתוך שטח ציבורי בלבד.במקרה שתיארת - העץ נמצא בשטח פרטי - לפיכך חל עליך איסור הן להכנס לשטח הנל והן לקטוף את פירות העץ המצוי שם. X

שאלות קשורות